Pakistan’da Müslüman katliamına SON!


1

“Pakistan’da katliama son ” yazılı pankartın açıldığı eylemde  “Pakistan Yeni Bir Amerikan Üssü Olmasın”, “Uygar dünyayı Tanı, Dökülen Müslüman Kanı”, “Amerikan Uşaklığına Hayır”,  “Emperyalizme ve İşbirlikçilerine Karşı Kardeşlerimizin Yanındayız” yazılı dövizler taşındı. İLKAV’dan Abdurrahman Çeliker, yaptığı açılış konuşmasında “işbirlikçi Pakistan ordusunun Swat Vadisi’nde; haftalardır aralıksız düzenlediği saldırıları ve katliamı protesto için toplandıklarını, birçok masum insanın hayatını kaybettiği Swat vadisinde yaşayan Müslümanların yalnız olmadıklarını” belirterek “Kardeşlerimizin acılarını paylaşmak ve onlarla beraber olduğumuzu bütün dünyaya haykırmak için buradayız” dedi.

Vahdet vakfı, Genç Birikim Dergisi, Umran Dergisi ve İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfının ortak organizasyonuyla, Pakistan yönetiminin, emperyalist işgalci güçlerin çıkarları adına kendi halkını katletme vahşetine bir son vermesi için düzenlenen basın açıklamasını organizasyon adına Genç Birikim Dergisinden Ali Kaçar Okudu. Kaçar,  bölgedeki olayların tarihsel alt yapısı hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra Müslümanlar olarak bu vahşi katliam karşısında suskun kalmamanın İslami ve insani sorumluluk olduğuna işaret etti. Sık sık sloganlarla kesilen konuşmasında Ali Kaçar şunları söyledi:

“Pakistan’ın Svat bölgesinde, uygar olduğu iddia edilen dünyanın tepkisiz bakışları altında ve zulme destek anlamındaki suskunluğu karşısında tam anlamıyla bir vahşet yaşanmaktadır. Bir taraftan işbirlikçi Zerdari, diğer taraftan da Obama’nın eli kanlı yönetimi tarafından, karadan ve havadan, çocuk, kadın ve yaşlı ayrımı yapılmadan masum sivil halkın üzerine kan ve ölüm kusan bombalar yağdırılmakta, bini aşkın insan katledilmiş bulunmaktadır. Göçe zorlanan çocuk, kadın ve yaşlılardan oluşan milyonlarca sivil ise, ya atılan bombaların altında ya da açlıktan ve susuzluktan ölmektedir. İşlenen bu vahşet karşısında, öldürülen bir hayvan için dünyayı ayağa kaldıran sözüm ona uluslar arası kuruluşlar sessiz, Birleşmiş Milletler sessiz, halkı Müslüman olan bölge ülke yönetimleri ve Müslüman halklar da sessiz. İşin en acı yanı ise, Müslüman halkların sessiz olmasıdır!..”

Bölgede tam anlamıyla kirli ve emperyal amaçlı bir savaş devam ettiğini belirten Kaçar şöyle devam etti: “ABD, dün Vietnam’da, Kamboçya’da, Filistin’de, Irak’ta, Afganistan’da devam ettirdiği insanlık dışı bu sömürge amaçlı savaşı, bugün Pakistan’da da sahnelemeye çalışmaktadır. Çünkü Pakistan, bölgenin en güçlü ve nükleer silaha sahip tek İslam ülkesidir. Çünkü Pakistan’ın Müslüman halkı, başta Filistin ve Afganistan olmak üzere İslam coğrafyasında meydana gelen bütün işgallere karşı direnen Müslümanları desteklemektedir. Çünkü Pakistan halkı, her türlü işgale ve emperyal dayatmalara karşı çıkma onurluluğunu gösteren bir halktır. Zaten bu nedenle, Obama henüz yönetime gelmeden Irak’taki işgalci askeri güçleri bu bölgeye, üstelik ilave güçle göndereceğini açıklamıştır. Çünkü ABD, bu bölgede, teknolojik ve askeri üstünlüğüne rağmen güç kaybetmekte ve bunca katliama rağmen Afganistan’ı kontrol altına alamadığı gibi Pakistan’ı da kaybetmeye başlamıştır.”

Müslümanların müslümanca yaşama özgürlüğüne vurgu yapılan Basın açıklamasının son cümleleri şunlardı: “Bizler, bu ülkenin Müslümanları, Pakistan ve Afgan halklarının kardeşleri olarak Swat vadisinde ve diğer bölgelerde, bağımsızlık, Müslüman’ca, insanca yaşama özgürlüğü için direnen kardeşlerimizin yanında olduğumuzu açıkça beyan ediyor ve katil ABD’nin emri, öncülüğü ve desteğiyle kendi halkına karşı saldıran işbirlikçi Pakistan yönetimini, Pakistan’da işlenen bu insanlık dışı katliamdan dolayı nefretle kınıyoruz. Halkının üzerine kan ve ölüm kusan Zerdari, işbirlikçi Pervez Müşerref’i ve kendi eşi Benazir Butto başta olmak üzere, işbirlikçilerin başına gelen akıbeti unutmamalıdır.Askerini NATO emrinde işgalci ABD’nin çıkarları için Afganistan’a gönderip, bu katliamdan bir süre önce de Afganistan ve Pakistan işbirlikçi Başbakanlarını ülkemizde ağırlayan TC yönetimi de dâhil, Pakistan’daki bu katliama, bu insanlık suçuna sessiz kalarak destekçi konumda yer alan, bütün dünya devletlerini ve uluslararası kuruluşları protesto ediyor, utanmaya ve bir an önce bu katliamı durdurmaya çağırıyoruz.”

Basın açıklamasına katılan Müslümanlar, açıklamayı dinlerken aşağıdaki sloganları da attı. ‘Tekbir” “la ilahe illallah” “Kahrolsun İşbirlikçi zalimler”, “Katil ABD Afganistan’dan Defol!””Pakistan Ordusu ABD’nin Lejyonu!”, “Amerikan Uşağı İşbirlikçi Zerdari!”, “Afganistan ABD’ye Mezar Olacak!”, “Kahrolsun İşbirlikçi Zalim Rejimler!”.

haksözhaber

1

2

3

4

5

6

Reklamlar

5 responses to this post.

 1. Posted by Palestine on Mayıs 23, 2009 at 6:30 am

  alışkanlık olmuş tek sızımız Filistin
  Oysa dünyanın en uzak ucundaki müslüman zulum görse oada bizim sızımızdır
  Kuran böyle demiyor mu
  Rab yardımcımız olsun

 2. Posted by beddavi on Haziran 5, 2009 at 3:52 pm

  hiç bir yer hak etmediğini bulmaz,, pakistan da demekk ki nalet bir yermiş de belasını bulmıuş..

 3. Posted by figan on Haziran 7, 2009 at 10:21 am

  bu mantıkla gidersek

  mazlumların öldüğü yerler için feryat etmeye gerek yok diyebiliriz.

  aman dikkat

 4. Posted by beddavi on Haziran 8, 2009 at 4:09 pm

  nemrutlara, firavunlara da ihtiyac olduğunu unutmayın,,İmam humeynilerin nkıymetleri bilinsin…
  insanların karınları doyarsa rahatları yerinde olursa paralarım çok olursa azarlar ve ırkçılıkları ,nefisleri galebe çalar ve daha sonrada akibet malumdur….islami iran milleti bu izzet hak ettiği içindir…

 5. Posted by beddavi on Haziran 13, 2009 at 10:50 am

  belkide öyledir de

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: