Katolik Kilisesi ‘Alo Taciz Hattı’ açtı


“Alo Taciz Hattı”, cinsel istismar skandalıyla sarsılan Almanya’daki Katolik Kilisesi’nin başlattığı bir proje. Peki proje ile ne hedefleniyor? İşte cevabı:

Alman Katolik Kilisesi’nin istismar vakalarını araştırmak üzere görevlendirdiği Piskopos Stephan Ackermann, olayın ortaya çıkmasından iki ay sonra, yeni iddia ve şikâyet başvurularının azaldığını açıkladı.

Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: Piskopos Stephan AckermannPiskopos Ackermann, bugün açılan “Alo Taciz Hattı” vesilesiyle yaptığı açıklamada, önceki haftalarda kendilerine başvurarak, geçmişteki olayların gün yüzüne çıkmasını sağlayan onlarca mağdura teşekkür etti. Kilise çalışanları arasındaki pedofililere de seslenen Ackermann, yaptıklarını itiraf etmelerini istedi.

“Alo Taciz Hattı”, cinsel istismar skandalıyla sarsılan Almanya’daki Katolik Kilisesi’nin başlattığı bir proje. Telefon hattındaki uzmanlar. kiliseyle doğrudan bağlantısı bulunmayan bağımsız psikologlardan oluşacak. Telefon hattıyla kurbanların ortaya çıkmaya cesaretlendirilmesi ve onlara destek olunması hedefleniyor.

Haftanın üç günü açık

Ücretsiz hattın numarası 0800 – 120 1000. Hatta, salı, çarşamba ve perşembe günleri 13:00 ile 20:30 arasında ulaşılabilecek. Bu saatler dışında ise sesli mesaj sistemi devrede olacak.

Öte yandan, Alman Piskoposlar Konferansı mağdurlara destek amacıyla “www.hilfe-missbrauch.de” adlı bir internet sitesi kurdu.

Stephan Ackermann, geçen ocak ayında ortaya çıkan skandalla ilgili kesin bir veriye sahip olmadıklarını ancak Almanya’daki mağdur sayısının 250’nin üzerinde olduğunu tahmin ettiklerini ifade etti.

Öte yandan Alman Katolik Kilisesi, yaptığı son açıklamada, gelecekte cinsel istismar vakalarının yaşanmasını önleyebilmek için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını bildirdi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: