Hedefimiz GAZZE


Rotamız İNSANİ YARDIM

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı’nın ‘Rotamız Filistin, Yükümüz İnsani Yardım’ isimli kampanyası çerçevesinde Antalya’da bulunan ekip, konvoylar eşliğinde gemiye kadar gitti. Yardım kampanyasına katılan 30 ülkeden 700 kişi konvoylarla Antalya Limanı’nda bekleyen ‘Mavi Marmara’ isimli gemiye binmek üzere hareket etti.

Kepez Erdal Öner Spor Salonu’nda toplanan ve Gazzeye yardım götürecek olan gönüllüler yola çıkmadan önce spor salonunda Afganistan’da düşen ve o uçakta bulunan İHH Asya Masası Sorumlusu Faruk Aktaş ve İHH gönüllüsü Bahattin Yıldız için gıyabi cenaze namazı kıldı. Gıyabi cenaze namazının ardından Gazzeye gidecek olan gönüllülere seslenen İHH Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Allah adına yola çıktıklarını söyledi.

Gazze’deki yardım bekleyen mazlumlar, çocuklar ve kadınlar için yola çıktıklarını ifade eden Yıldırım, “İnşallah hedefimize ulaşacağız. İnşallah iki zaferden biri bizim olacak. Hıristiyan’da, Yahudi’de olsa böyle bir zulme uğruyorsa eğer yine gideriz. Çünkü biz adaletin ve barışın taraftarıyız. Çünkü biz vicdan sahibiyiz. Şimdi birleşin. Bu ambargo kalkacak inşallah.” diye konuştu.

ihh-yardim-gemisi.jpg

Gönüllülere birlik ve beraberlik çağrısı yapan Başkan Bülent Yıldırım, “Sonuç olarak ya ‘Bedir’i yaşayacağız. Ya ‘Uhud’u yaşıyacağız ya da ‘Hudeybe’yi yaşayacağız. Ama sonuç zafer olacak hiç tereddüt etmeyin.” dedi.

HİÇ KİMSEYİ İSRAİL’E TESLİM ETMEYECEĞİZ

İsrail’in açıklama yaptığını ve bu açıklamayı salondaki gönüllülere ileten Yıldırım, “İsrail diyor ki; her millete ayrı muamele yapacağız. Limanda hazırlık yapmışlar. Bizi tutuklayıp o limana götürüp Filistin ve Arapları uzun süre tutmak, bizi de sorgulayıp bırakmak istiyor. O bilmiyor ki biz yola çıktığımız zaman, hiç bir kardeşimizi geride bırakmayız. Ya hep ya hiç. Sloganımız bu olacaktır.” şeklinde konuştu. Yıldırım, hiç bir kardeşlerini feda etmeyeceklerini söyleyerek, “Direneceğiz. Direneceğiz. Ve direnişimiz kazanacak. Hedefimiz direk Gazze Limanı’dır.” dedi.

ihh-yardim-gemisi.20100528020406.jpg

Bülent Yıldırım’ın konuşması sırasında salonda bulunan İHH gönüllüleri sık sık tekbir getirdi.

GAZZE’YE GİDECEK GEMİ ÖNÜNDE HÜZÜNLÜ VEDA

Antalya’dan Gazze’ye hareket edecek gemiye yolcular binmeden pasaport kontrolünde gözyaşları sel olup aktı. Yüzlerce aracın Antalya sokaklarında konvoyunun ardından Antalya Limanı önüne gelen Gazze’ye gidecek gönüllüler ve yakınları sık sık İsrail aleyhine slogan attı. Gazze’ye yardım götürecek olan 750 kişi pasaport kontrolünden geçerek teker teker gemiye bindi. ‘Mavi Marmara’ isimli gemi önünde İHH gönüllüleri sık sık hatıra fotoğrafı çektirdi. Gazze’ye gidecek basın mensupları da toplanarak gemi önünde toplu fotoğraf çektirdi. Geminin bir kaç saat sonra Antalya’dan hareket etmesi bekleniyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: