Filistin: Düşle Gerçek Arasında / George Habas


George Habaş’ın ‘Filistin: Düşle Gerçek Arasında’ kitabı çıktı. Kitap, Filistin Halkıyla Dayanışma Derneği’nin katkılarıyla hazırlanmıştır…Kitap, Filistin halkının “bilge”si George Habaş’ın mücadelesinin ayak izlerini gözler önüne seriyor.

Haluk Gerger, kitaba yazdığı önsözde şunları söylüyor: “Elinizdeki kitap, sadece bir kişinin öznel bakışını, yaşamını, mücadelesini, düşünce ve pratiğini okura vermekle kalmıyor, bunları aşıp, Filistin’in, Arapların, bölgenin, uluslararası politika çerçevesi içindeki sosyal, politik, diplomatik, askeri tarihini içeren bir başyapıta dönüşüyor. George Habaş’ın yurt ve insan sevgisiyle örülmüş güzel yüreği durdu ama yürüyüş sürüyor. İnsanlar yürüyorlar, teker teker ve hep birlikte yürüyorlar, özgürlüğe, eşitlik ve adalete yürüyüş dünyanın dört bir yanında sürüyor, tek tek ırmaklar kurtuluş okyanusuna akıyorlar… Habaşca, Nazımca yürüyor insanoğlu…”

Ceylan Yayınları Adres: Hocapaşa Mah. Kargılı Sk. Celal Orman İş Hanı Kat 2/24, Sirkeci-İstanbul/ Telefon: (0212) 519 70 93 Faks: (0212) 514 68 77

%d blogcu bunu beğendi: