Hakan Albayrak kimin sesi?


Hakan Albayrak sen tüm mazlum, mağdur, Müslüman coğrafyalar(da)sın.

Bismillah diyerek isyan bayrağını göndere çekensin

Bilge Kral’ın onurlu direniş ve cihadının ışığı seni hep görünüyor kılıyor: Yüzün daima Bosna.

Sezai Karakoç’un Diriliş Neslinin Amentüsü elinde Türkiye’den Suriye’ye gidiyorsun: Kalbin hep Kabe.

Eylem ve şiir. Eylem ve düşünce. Zihin uyanıklığı ve eylem.

Asıl düşmanı hiç unutmadan, yozlaşanlara çekinmeksizin eleştiri.

Bunca yıl geçti aradan sönmedi içindeki ateş: Mağripli çocuklara selam olsun diye. Direnç ve umut olsun diye.

Bilge Kral Aliya

Ucuz polemiklere girecek şekilde şair  olmadın.

Güncelde boğulacak şekilde gazeteci olmadın.

Kendi zihin labirentlerinde kaybolacak şekilde düşünür olmadın.

Eylemin sözünü, şiirini, düşüncelerini  gittiğin her yere getiriyor seninle. Bu yüzden şiirlerini büyük bir heyecanla okuduk, okuyoruz. Şiirin de, sözlerin de diri, net ve samimi. Düşüncelerin güneşli, sıcak, yumuşak-sert.

Hakan Albayrak kaç kişinin senin kadar mümin kardeşi var?

Necmettin ErbakanErbakan Hoca’yı sevmen, O’nu eleştirmeni engellemediği gibi O’ndan sonra gelenlerin doğru işlerini, tavırlarını alkışlamana da mani olmuyor.

Gülen Hoca efendi hareketini eleştirmen de onların dünyanın dört bir tarafına yayılan eğitim faaliyetlerinin önemini kavramana ve kabul etmene engel olmuyor. Allah için çalıştığını, düşündüğünü, yazdığını söyleyen herkese inanıyorsun. Ama hata yaptıklarına inandığında, ofsayta düştüklerini gördüğünde; dolambaçsız, net bir şekilde uyarmaktan geri durmuyorsun. Uyarıcı ve müjdeleyici Peygamber’in Ümmetindensin çünkü. O’nun adalet sağlayan düzeni adına; her Müslüman hareketin, her mümince söz, davranış ve tavır alışın destekleyicisi oluyorsun.

Ammar’ın, Sümeyye’nin, Ebu Zer’in, cümle şühedanın ve gurebanın candan dostu ve hayranı. Yani ki sade, onurlu ve hikmet dolu bir yaşamın, direnişin peşinde motosikletiyle yürüyüşünü sürdüren bu çağ dervişi.

Hakan deyince nasıl da Malcolm X çınlıyor kürsülerden, caddelerden. Fas, Tunus, Cezayir, Ömer Muhtar, Senusiler; Afrika beliriyor ufukta. Mekke’den, Medine’den, Endülüs’ten, Şam’dan, Buhara’dan, Semerkant’tan, Çeçenya’dan, Bursa’dan, İstanbul’dan, Edirne’den, Üsküp’ten… Atlar yürüyor  Batı’ya/ en Batı’ya; Amerika’ya… Ne güzel Müslüman atlar bunlar.

Malcolm XHakan deyince bir düşe inanmanın sevincini yaşıyorum. Allah’ın rahmetinin, kudretinin büyüklüğünden, genişliğinden ve va’dettiği zaferin kesinliğinden emin bir mümin görüyorum. Bir devrimci beliriyor gözümde: Yıkmaktan evvel inşa’ya niyetli, gayretli. Düşman, hakikatin ışığını görsün istiyor ama görmek istemeyip saldırıya devam ediyorsa – ki ediyor – O da düşmanı bertaraf etmenin planını hazırlıyor. Tüm emperyalist küffara karşı şedit, kardeşlerine ve masumlara karşı alabildiğine merhametli ve şefkatli.

Bağırmadan gür çıkan sesin için selamlıyorum seni

Kapitalizme, Emperyalizme, Amerikanizme, İktidarizme teslim olmayan dipdiri ruhun için selamlıyorum seni.

Kardeşlerine, dostlarına, yoldaşlarına yukardan bakmayan, küçümsemeyen; omuz omuza verenlerin içindeki cevherlerin kıymetini bilen İslamcılardan biri olarak kaldığın için de.

Zor zamanlarda da karnından konuşmayıp derdini, kaygısını, inancını, haklılığını ifade edebilme cesaretini gösterdiğin için de seni seviyorum ve saygıyla selamlıyorum.

Filistin’i hiç unutmayan, Siyonistler var oldukça kendini ve başkalarını ‘uyutmamak’ amacıyla konuşan, yürüyen, dua eden pür eylemci Ağabey’e selam.

Hakan Albayrak dalgalan hep şafaklar gibi. Amin.

kaynak: dünyabizim.com

%d blogcu bunu beğendi: