Rusya’ya 600 milyon $ zina parası yolluyoruz


Zinanin iste ayri bir belgesi. Ekonomik krizlerden belini bir türlü belini dogrultaamayan türkiye yillik 600 milyon dolar rus hayat kadınlarına bedel ödüyor.
Ünlü iktisatçı Prof. Dr. Hurşit Güneş ilginç bir ekonomik tespitte bulundu: “Almanya’dan her yıl gönderilen işçi dövizinin neredeyse yarısı fuhuşa gidiyor. Nataşalar da bu parayı Rusya’ya yolluyor”

MARMARA Üniversitesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hurşit Güneş, ekonomiye sıra dışı bir bakış attı. Palandöken Dağı’ndaki Polat Renaissance Otel’de bir sigorta şirketince düzenlenen ‘Küresel dalgalanmalar gölgesinde ekonomik beklentiler’ panelinde konuşan Prof. Güneş, Almanya’dan gönderilen işçi dövizinin neredeyse yarısı kadar parayı Türkiye’nin her yıl fuhuş yapan kadınlar kanalıyla Rusya’ya yolladığını ileri sürdü.

Türkiye’de elli bin Nataşa var

Rusya’da 500 bin hayat kadını olduğunu bunun yüzde 10’unun Türkiye’de bulunduğunu ileri süren Güneş, “50 bin kadınının her birinin Rusya’ya ayda 1000 dolar gönderdiğini hesaplarsak ayda 50 milyon dolar, yılda 600 milyon dolar ediyor. Dışarıya 600 milyon dolar ne parası ödüyoruz? O… parası yolluyoruz. Nasıl Almanya’dan işçi dövizlerimiz geliyor 1.5 milyar dolar. Geliyor ama onun yarısı kadar parayı da Nataşalara ödüyoruz. Bizim ekonomistler konuşuyor, ‘Efendim, işçi dövizlerimizi yazdık, açık şu kadar oldu.’ İşçi dövizlerini yazıyorsun ama Nataşanın parasını yazmıyorsun. Onu da düş içinden bakayım. O zaman denge değişiyor tabii. Ama bunu konuşmuyoruz, konuşmamız lazım” dedi.

Uyuşturucu ile euro’nun ilişkisi

Güneş uyuşturucu ve euro ile ilgili de enteresan bir tespitte bulundu: “Niye Türkiye’de herkesin cebinde dolar var da euro yok? Nerede bu eurolar? Çünkü 75 milyar dolarlık uyuşturucu Türkiye’den geçer. Uyuşturucu da euro ile değil dolarla alınıp satılır. Onun için Türkiye’de ibadullah dolar vardır, euro yoktur.”

Japonya’ya yapılan ihracatın 2 katı

* Türkiye 2007’de Japonya’ya 247 milyon dolarlık ihracat yaptı. Geçen yıl Çek Cumhuriyeti’ne 578 milyon dolar, Portekiz’e 551 milyon dolar, Katar’a 450 milyon dolar, Brezilya’ya 230 milyon dolarlık ihracat yapıldı.

* Milli gelirin binde 1’i: Türkiye’nin 2007 yılı milli geliri 658 milyar dolar olarak gerçekleşti.

* 2007 yılındaki 37 milyar 549 milyon dolarlık cari işlemler açığının yüzde 1.6’sı.

* Bulgaristan’daki Türk yatırımının değeri 600 milyon $.

vatan gazetesi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: