“Altını Oydular, 5’lik Deprem Yeter”


“Altını Oydular, 5'lik Deprem Yeter”

Eski Kudüs müftüsü ve Mescidi Aksa İmam Hatibi İkrime Sabri, İsrail’in Mescidi Aksa’nın altını kazarak, kutsal mekanı 5 büyüklüğündeki bir depremle yıkılacak hale getirdiğini söyledi.

Ortadoğu’da tansiyon yüksek. İsrail Filistinlilere Yahudi devletine bağlılık yemini ettirmeye zorluyor. Barış görüşmeleri rafa kaldırıldı. Mescidi Aksa İmam Hatibi İkrime Sabri, İsrail’in niyetinin asla barış olmadığını söyleyerek, “aslında İsrail barış yapmak istemiyor ve yapmayacaklar da barış görüşmelerinin amacı işgalin üzerini örtmekti, bu tür görüşmelerle, uyguladıkları şiddeti yumuşatmaya çalışıyorlar. İsteseler Ortadoğu’ya uzun süreli barış getirebilirler” dedi

İSRAİL’İN AMACI FİLİSTİNLİLERİ KOVMAK

İkrime Sabri, İsrail’in Yahudi devletine bağlılık yemini kararı hakkında, “İsrail Bakanlar Kurulu, Doğu Kudüs ve çevresinde yaşayan bir buçuk milyon Filistinlinin Yahudi devletine bağlılık yemini etmelerini şart koşan yasa tasarısını kabul etti. Bunun anlamı, Filistinlilerin kendi topraklarından tamamen kovulmaya zorlanması. Filistinliler asla bu yemini etmez, etmeyince de hiçbir vatandaşlık hakkından faydalanamazlar, dolayısıyla sınır dışı edilirler, İsrail’in amacı da Filistinlileri kovmak” dedi.

MESCİDİ AKSA’YI DEPREMLE YIKACAKLAR

Mescidi Aksa hatibi İkrime Sabri’ye göre Mescidi Aksa büyük tehlike altında. Yıllardır kutsal mekanın altında kazı çalışması yapan İsrail, Mescidi Aksa’yı 5 büoyüklügünde bir depremle yıkılacak hale getirdi. Bu şok iddiayı gündeme getiren İkrime Sabri, “Mescidi Aksa’nın altına tüneller kazdılar. Bunun amacı şu; 5 büyüklüğünde bir deprem olursa Mescidi Aksa yıkılacak. yani Aksa’nın altı o kadar zayıf hale getirildi. Ayrıca Mescidi Aksa’nın altındaki tünellere patlayıcılar yerleştiriliyor. Olası bir kargaşa sırasında bunları ateşleyecekler. Kısacası İsrail’in tüm amacı Mescidi Aksa’yı yıkmak” diye konuştu.

MESCİDİ AKSA’YI ZİYARET EDİN

Önümüzün hac mevsimi olduğuna dikkat çeken Filistinli lider, “Hazreti Peygamberin, hadisi var. Mescidi haram’ı, benim mescidimi ve Mescidi Aksa’ya sefere çıkın buyuruyor. Bu hadisten yola çıkarak, tüm müslümanları Mescidi Aksa’yı ziyaret etmeye çağırıyorum. Bu benim değil hazreti peygamberin davetidir” dedi.

İSRAİL KADINLARA İŞKENCE YAPIYOR

İkrime Sabri, internette yayınlanan filistinli bir kadın esire yönelik işkence görüntülerini de yorumlayarak, “bu insanlık dışı bir harekettir. ayna zamanda ahlak dışıdır zaten İsrail askerleri de ahlaktan yoksundur. Aslında bu görüntüler, İsrail’in Filistinlilere neler yaptığının bir göstergesidir bu işkence ilk ve son değil buna benzer onlarca örnek var” diye konuştu.

netpano

Reklamlar

One response to this post.

  1. Posted by a.k on Kasım 22, 2010 at 2:38 pm

    bir gün allah muhafaza yıkılsa, biz de dizi izler gibi izlesek tvden…

    acaba yüreğimiz cız der mi?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: