Carlos Birader İçin İmza Kampanyasına Davetiye


İmza İçin Tıklayınız

FRANSA CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ KANALI İLE
FRANSA ADALET BAKANLIĞI’NA
İSTANBUL

KONU: ILICH RAMIREZ SANCHEZ’E (ÇAKAL CARLOS) YAPILAN SALDIRI

1. Hayatını emperyalist ve siyonist saldırılara karşı mücadeleye adamış ve Fransa Poissy Cezaevi’nde yatmakta olduğu hücresinden seslendirdiği “ÜRDÜN’DEN AKDENİZ’E TEK, BÖLÜNMEZ FİLİSTİN” sloganıyla mücadelenin her şart altında devam etmesi gerektiğini gösteren, ezilen milletlerin tarihî misyonlarının gereğini yapıp dünya arenasındaki yerlerini alması gerektiğini her fırsatta dile getiren Çakal Carlos, 1 Şubat 2011 günü cezaevinde Başkanlık Sarayı’nı korumaktan sorumlu Cumhuriyet Muhafızları’nın saldırısına uğramıştır.

2. Cezaevinde bulunan normal personeli bertaraf ederek orada hiçbir şekilde görev ve yetkisi olmayan Cumhuriyet Muhafızlarının Carlos’u kelepçeleyerek bir odaya koyması ve burada yalnızca elinde kelepçe kalacak şekilde çırılçıplak bırakıp darbetmesi, yumruklaması, kafasını duvarlara vurması, sıfırın altındaki dondurucu soğuk kış şartlarına rağmen yalnızca bir tişört ve külot giydirerek adliyeye götürmesi ve bu şekilde insanlara teşhir ederek aşağılamaya çalışması gibi tüm bu kötü muameleler insanlık vicdanında derin yaralar açmıştır.

3. Aslında Carlos’un şahsına uygulanan bu işkence tüm insanlığa karşı yapılmıştır.

4. Yine bu işkence, Fransa’nın İnsan Hakları için mücadele tarihine kara bir leke olarak geçmiştir.

5. Diğer taraftan, bu saldırının açık bir şekilde Cumhuriyet Muhafızları tarafından cezaevinde ve cezaevi personelinin gözleri önünde üniformaları altında işlenmiş olması dikkate alındığında, bütün bu gayri-hukukî ve gayri-ahlâkî tutum ve davranışların, Fransa Hükümeti’nin bilgisi ve direktifi dahilinde gerçekleştiği anlaşılmaktadır.

6. Fransa Hükümeti gerek iç hukuk hükümlerinde gerekse uluslararası normlarda suç olarak nitelendirilen bu fiili böyle cüretkar bir şekilde gerçekleştirerek adeta Carlos nezdinde tüm dünyaya meydan okumaktadır.

7. Başta Fransa Halkı ve Fransız Yetkilileri, alınlarına bu kara lekeyi sürenlerin cezalandırılması için ivedilikle harekete geçmelidir.

8. Ve yine Fransa Devleti, başta bu muameleye maruz kalan Carlos olmak üzere, Venezüela Devleti’nden ve halkından ve özellikle de Fransa halkından ve tüm dünya kamuoyundan özür dilemelidir.

9. Carlos yalnız değildir ve zulüm kimden gelirse gelsin ve nerede yapılmış olursa olsun, zalim ve zulme karşı olan dünyanın vicdanlı insanları bu işin takibçisidir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: