Halkın Sesi PartisindenHALKIMIZA SÖZÜMÜZ

Siyasetimizi icra ederken insanlık tarihi boyunca her toplumda görülen ve insanlık onuru için mücadele edilmesi gereken üç tür bozulmaya karşı duracağımızı beyan ediyoruz.

FİRAVUNLAŞMAYACAĞIZ;

Yani siyasal iktidarı, devlet erkini, kamu kudretini bizden olmayanlar, bizim gibi inanmayanlar, bizim gibi yaşamayanlar, bize oy vermeyenler, bize muhalefet edenler hatta bizimle mücadele edenlere karşı bir TAHAKKÜM/DAYATMA aracı olarak kullanmayacağız. İktidarı ve gücü kendimizden menkul görmeyeceğiz, iktidarı tekelleştirmeyeceğiz. Çünkü siyasal vekâlet bir emanettir, halkın emanetine asla ihanet etmeyeceğiz.

KARUNLAŞMAYACAĞIZ;

Yani siyasal iktidarı, kamu kaynaklarını ve devlet malını bizden yana olanlara, bizi destekleyenlere, “bizimkiler”e aktarmayacağız. Bizim hırsızımız olmayacak ve “hırsız bizdendir” diye asla korunmayacaktır.

BELAMLAŞMAYACAĞIZ;

Yani başta dini inançlar ve medeniyetimizin değerleri olmak üzere, insanlığın ortak doğrusu olan hiçbir değer, ilke ve kuralı istismar etmeyecek ve ettirmeyeceğiz. İnanç ve değerlerimizi kendimizin, yakınlarımızın ve destekçilerimizin çıkarları için kullanmayacağız. Bu beyannamede belirlenen genel ilkeler çerçevesinde öncelikle halkımıza, sonra tarihe ve en sonunda vicdanın ve ahlakın her yeri ve her şeyi kuşatan kaynağı olan Allah‟a hesap vereceğimize olan inancımızla hareket etmeyi taahhüt ediyoruz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: