Ramazan Stajdır


Ramazanın şifresini açıklıyorum.

Okuduğunuz bölümü bitirebilmeniz için staj yapmanız gerekmektedir. Staj iki türdür. Birincisi hakkıyla staj, ikincisi naylon staj. Naylon stajda staj yapılmaz veya öylesine yapılır. ve staj bizim kendiğ mesleğimizde vasıflı olmamız içindir.

Bu bağlamda Allah’ın 12 ayından 1 tanesi Ramazan. Ve Ramazan içerisinde övülen  Kadir Gecesi’nin olduğu bir ay. Şöyle bir anlayış var Ramazan Mübarektir ve bağışlanma ayıdır. Tamam güzel de diğer aylar da mğübarektir be kardeşim. Ve Ramazan diğer aylarda tutacağın oruçlara, nefsini terbiye edişine bir hazırlık gibidir. Tüm sene durup durup Ramazan’da nefs terbiyesi epeyce sıkıntı verir sana. Sen Ramazan’da farz olan ibadetlerini yap ve alış, al sevabını ve nitelik kazan. Vasıflan. Ve devam et ibadetlerine.

Rabbim ne büyük ki bizi farz ibadet ile staja tabi tutuyor ve sevap kazandırıyor. Stajımız neticesinde öğreniyoruz ki bu iş güzel iştir, bu oruç güzel oruçtur, bu namaz güzel namazdır. Ve devam etmemizi bekliyor diğer Mübarek 11 aylarda bu ibadetlere.

a.k.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: