CHP’den Arap Baharı KonferansıTUNUS Başbakanı ve koalisyon hükümetinin büyük partisi En Nahda Hareketi’nin (Yeniden Doğuş Partisi) genel sekreteri Hamadi Jebali, CHP’nin İstanbul’da nisan ayında düzenleyeceği “Arap Baharı” Konferansı’na katılabileceği mesajı yolladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, “Sayın Jebali, olağanüstü bir gelişme olmaması halinde ülkesindeki gösterilerle başlayan ‘Arap Baharı’ ile ilgili evsahipliğimizde İstanbul’da gerçekleşecek konferansa katılmayı arzu ettiğini belirtti” dedi.

CHP, Jebali’nin yanı sıra Tunus koalisyon hükümetinin “sol” partisi Ettakol’den de temsilci davet etti. CHP’nin İstanbul’a davet ettiği ikinci önemli isim ise Yemenli Gazeteci, insan hakları aktivisti Tawakel Karman oldu. Nisan ayında yapılacak toplantıya katılacağını bildiren 2011 Nobel Barış Ödülü sahibi Karman, Arap Baharı’nın Yemen’deki en önemli isimlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Tarih 1 Temmuz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin evsahipliğinde düzenlenecek konferansın yanı sıra ilçe/il kongrelerine de ağırlık verecek. Tüm il kongreleriyle bazı büyük ilçe kongrelerine katılmayı planlayan Kılıçdaroğlu, olağan kurultay için ise “1 Temmuz” hedefi koydu.

Takvim planlandığı gibi işlerse CHP 1 Temmuz’da genel başkan ve Parti Meclisi (PM) seçimli 34’üncü Olağan Kurultayı’nı yapacak. Kılıçdaroğlu, yeniden genel başkan seçilmesi halinde sayısı 80’den 60’a inen PM içinden yeni bir Merkez Yönetim Kurulu belirleyecek. Yeni MYK, bir aylık çalışmanın ardından ağustosta tatil yapacak. Eylülden itibaren TBMM’nin yeni dönemine ve yerel seçimlere dönük çalışmalar başlatılacak. CHP’de yeni tüzük de bugünden itibaren yürürlüğe giriyor.

HT Planet

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: