Türkiye Ordusu’nun Afganistan’da Ne İşi Var?


Bizi siyasi dengeleri anlamamakla suçlayabilirsiniz. Dünya’yı tanımamakla da suçlayabilirsiniz. Ama hele deyin ne olursunuz tüm dengeler bir yana, Türkiye Ordusu’nun Afganistan’da ABD ile birlikte, bu işgal apaçık iken ne işi var?
Hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet dileriz.

Adem K.

2 responses to this post.

  1. Posted by yaşar yıldız on Mart 30, 2012 at 10:37 am

    keşke tarihinizi açık bir baksanız sonra anlarsınız türkiyenin afganistanda ne işi olduğunu yazık gençliğe ki eski dostunu unutmuş.çanakkale savaşında afganistandan askerler gelip şehit oldu halende çanakkalede mezarları duruyor isimleri ile beraber ozmanda afganistanlılar sizin gibi düşünmedi kurtuluş savaşında afganistanlılar evlatlarını hatta anneleri altınlarını bileziklerini satıp türkiyenin bağımsızlığı için türkiyeye gönderdiler (belgeleri mevcuttur) ozman onlar sormadılar. Türkiyenin bağımsızlığını dünyada ilk tanıyan ülke oldu,ilk türkiye elçiliği azarbaycandan sonra afganistanda açıldı Atatürk ile afganistan kralı AMANULLAH HAN arasında AFGAN-TÜRK DOSTLUK ANLAŞMASI İMZALANDI BU ANLAŞMAYIDA İNTERNETTEN bulup okuya bilirisiniz .TÜRK MİLLETİ ŞUNU İYİBİLMELİDİRKİ MEHMETÇİĞİN BURNU KANASA AFGANİSTANLI HEMŞEHRİLERİN YÜREĞİ ACIR BAKINIZ AFGANİSTANDA ADAM AKILLLI HİZMET VEREN VE HALK TARAFINDAN SEVİLEN TEK ASKERLER TÜRK ASKERLERİDİR BUGÜN AFGANİSTANIN TÜRKİYE’YE İHTİYACI VARDIR BUGÜN YANINDA OLMAYACAKTA NE ZAMAN OLACAK…………..NOT: AFGANİSTANDA 10 MİLYONUN ÜSTÜNDE TÜRK YAŞAMAKTADIR……….

  2. Yoruma yorum yapmak ne kadar uygundur bilmem ama polemiğe girmeden şunları söylemek isterim. Türkiye ordusunun Afganistan’ da ki zulmü ortadan kaldırmak için orada bulunması gerekir etbette. Ancak esas soru şu; – Acaba Türkiye ordusu gerçekten zulmü kaldırmak için mi!! orada? – Amerikan conileri mazlum afgan halkını öldürüyorken, kadınlarına ve kızlarına tecavüz edeyorken, toptan bir katliam yapıyorken neredeydi bu ordu? En son yaşanan olayı (Bir amerikan askerinin çıldırması!??!) neden önleyemedi?
    Bu arada madem öyle “TÜRK ORDUSU” afganistanda olunca acaba bizim vazifemiz bitmiş mi oluyor? Müslüman kardeşlerimize karşı sorumluluklarımız orduya mı ihale ettik. Onların orada olması ile kurtuluş savaşında Afgan halkının bizim yanımızda olması aynı şey midir? Rus ordusu Afganistan’ ı işgal ettiğinde bir hışımla soluğu Afganistan da alan mücahid! kardeşlerimize ne oldu? İşgale karşı olan, kalem oynatan, çizi çiziktiren entellektüel yazar ve çizerlerimiz nerede?
    Ne seferberliği yaptık şimdi biz “Türk Ordusu’ nu destekleme” seferberliği mi? Her seferinde kahraman olarak nitelendirilen ve sanki böylesi gaz vermeden vazife yapmayacakmış zannedilen “mehmetçiğin” vicdani duruşuna kimsenin sözü yok. Ancak kendi sorumlulukların onun bunun üzerine yükleyip vicdanların rahatlatmaya çalışan birde kendisi gibi davranmayanları suçlayanları görünce, doğrusu pek rahat olamıyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: