Film Çekenlere Demediğimi, Sana Dedim.


Film çekildi dönüp bakasım gelmedi. Kamera tekniğidir şudur budur, bundan dolayı da eleştirmiyorum. Şahsım adına yok hükmünde olan bi filmdir. Hz. Muhammed sav şöyle iyi insandır, böyle iyi peygamberdir gibi övücü sözler söylemek de bana düşmeden defalarca ve defalarca kez ulema tarafındn detaylı yapıldı. Bana düşen salavat getirip O’nun sünnetini yaymaktır. Lakin Sevan Nişanyan adlı mendebur kalkmış bir yazı yazmış blogunda. ( http://nisanyan1.blogspot.com/2012/09/nefret-suclaryla-mucadele-etmeli.html ) . Eli kalem tutanlar da eleştirel yazılar yazdı. Diyanet işleri Başkanı “Nevrotik Hezeyan” dedi mesela. Sevan Nişanyan mendeburu ateist. Umrumda mı? Tabi ki değil. Kendisi anladığım kadarıyla liberal. Umrumda mı? Evet umrumda.

Herkese, her şekilde sataşabileceğini sanan bu zihniyet var ya! İşte bu umrumda. Arkadaşlar (!) anlayamadı. Ama suç müslümanlarda aslında. Hümanizmayı sevmem liberalizmi ondan daha da çok sevmem.

İslam hakikattir. İslam yegane hakikattir. Bunların akıllarıyla ulaşmaya çalıştığı bataklık defalarca kez ispatlandı. Varacağınız yer bok çukuru. Varacağınız yer foseptik.

İnternetin ve dünya vatandaşlığının bu kadar yaygın olduğu Dünyada hala Fransa’da şöyle denirse şöyle olur, Pakistan’da şöyle denirse böyle olur. İmam, Yahudi hakkında şöyle derse böyle olur gibi sözler söylemek nevrotik değil, çocukça. Hz. Peygamber’i kadın hatası görmek..Evet, işte bu nevrotik.

Yazacak hiç başka şey bulamadın mı? Eleştirecek hiç mi başka yer yön yoktu o kadar yaşanmışlık arasında.

Bu düpedüz aşağılık,mendebur birinin sırf “bu yeni nesil” müslümanlara nasıl laf giydiririm derdinin tezahürü.

Sana Mehmet Görmez gibi şifa dilemiyorum. Ya sen benle aynı toplumun çocuğusun. Sen benle aynı yerlerde çay içiyorsun. Hiç mi kıyından köşenden geçmedi, hiç mi kulağına çalınmadı Hz. Peygamber’in emin olduğu.

Babannemin dediği gibi:

Tü Allah belanı versin.dümdüz hem de…

Film çekenlere demediğimi sana dedim.

adem k.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: